Wirtualna Polska dla iPhone'ów oraz iPodów touch

Nowa aplikacja oferuje dostęp do kluczowych treści portalu użytkownikom smartfonów i odtwarzaczy multimedialnych firmy Apple. Już w ubiegłym roku z portalowej aplikacji mogli korzystać posiadacze iPadów oraz urządzeń z systemem Android.

Program Info WP.PL daje bezpłatny dostęp do treści podzielonych na kilka kategorii. Trzy główne to wiadomości, finanse oraz sport. Można również obejrzeć galerie oraz sprawdzić prognozę pogody i jej stan aktualny dla kilkudziesięciu największych miast w Polsce.

W październiku 2010 roku aplikacja została udostępniona posiadaczom iPadów, a dwa miesiące później korzystać z niej mogli również użytkownicy urządzeń z systemem Android. Obecnie Info WP.PL będzie dostępne także dla iPhone'ów oraz iPodów otuch.

Wirtualna Polska od zawsze wychodzi naprzeciw zmieniającym się trendom i rosnącym wymaganiom użytkowników. Stworzenie aplikacji na iPhone’y i iPody jest kontynuacją działań portalu w zakresie serwisów i aplikacji mobilnych - mówi Paweł Janecki z WP, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek.

Nową aplikację dla iPhone'a oraz iPoda otuch, a także wersję na iPada można bezpłatnie pobrać z internetowego sklepu Apple, czyli App Store.