Wirtualna Polska dla emigrantów

Ruszył serwis Wirtualnej Polski- polonia.wp.pl, skierowany do polskich emigrantów mieszkających na stałe w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Irlandii.

Na nowy serwis składają przede wszystkim wiadomości z prasy polonijnej oraz takie, które szczególnie dotykają polskich emigrantów. Znaleźć można także informacje praktyczne, takie jak przydatne adresy (ambasada, konsulat, polskie instytucje), przepisy prawne dotyczące obcokrajowców czy rady, jak załatwić poszczególne sprawy (np. założyć konto). Ponadto serwis zawiera zagraniczne oferty o pracę.

- Coraz więcej Polaków przebywa i pracuje za granicą. Internet jest dla nich często jedynym, a na pewno najszybszym i najbardziej dostępnym sposobem utrzymania kontaktu z krajem- mówi Krzysztof Cibor z Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za projekt Polonia.

Aby zintegrować społeczność polonijną, WP zachęca do prowadzenia swoich blogów, tworzenia galerii, udzielania się na forum oraz wskazywania ulubionych miejsc w danym kraju (pubów, klubów, kin).

Jak czytamy w komunikacie, z myślą o dzieciach emigrantów WP przygotowała akcję "Nie zapominamy polskiego". Portal już rozpoczął katalogowanie polskich książek w wersji audio oraz prezentację edukacyjnych gier i zabaw. Co tydzień na stronach serwisu prezentowane będą dwa rozdziały poszczególnej lektury.

Wirtualna Polska dla emigrantów

Serwis powstaje we współpracy z serwisami MojaWyspa.pl, AudioBook.pl, Szkocja.net oraz wydawnictwami Aleksandria, Muchomor i Aksjomat.

Polonia.wp.pl, to już kolejny serwis skierowany wyłącznie do coraz większej rzeszy polskich emigrantów, a powstały w ciągu ostatnich tygodni. Pod koniec lipca wystartował Londek.pl od Gazeta.pl.

http://polonia.wp.pl