Wirtualna Polska: 100 MB w jednym liście

Nieograniczona pojemność skrzynki pocztowej i aż 100 megabajtów w jednym e-mailu - to kolejne zmiany w Poczcie Wirtualnej Polski.

"Od lat jesteśmy liderem na rynku usług pocztowych w polskim Internecie, a mimo to nie spoczywamy na laurach" - mówi Grzegorz Borowski, odpowiedzialny za Obszar Usług

i Funkcjonowania Portalu Wirtualnej Polski - "Nieustannie ulepszamy nasz system poczty elektronicznej i rozbudowujemy go o nowe użyteczności. Co ważne, jesteśmy w ciągłym kontakcie z użytkownikami, dzięki czemu wiemy, jakie są ich oczekiwania. Odpowiadając na sygnalizowane przez internautów potrzeby wprowadziliśmy ostatnio m.in. 100 MB wielkość listu i nieograniczoną przestrzeń dyskową dla konta e-mail, przebudowaliśmy też wszystkie strony informacyjne. Nowy kształt i layout ma również strona logowania."

Od listopada maksymalny rozmiar listów w poczcie WP - czy to wysyłanych czy otrzymywanych - wynosi aż 100 MB. Bez problemu wysłać więc można za pośrednictwem Poczty WP kilkaset (sic!) dobrej jakości zdjęć (z Wigilii lub zimowego wyjazdu w góry) czy wideo dokumentujące rodzinne, świąteczne spotkanie.

Co więcej, w grudniu zniesione zostały jakiekolwiek limity związane z pojemnością skrzynki e-mail. Internauci mają zatem do swojej dyspozycji nieograniczoną przestrzeń dyskową. Nie tylko więć prześlą duże, a przy tym ciężkie maile, ale też przechowają w folderach pocztowych materiały graficzne, pliki audio, czy wideo.

Przypomnijmy również, że od listopada użytkownicy mogą zakładać konta pocztowe (lub tworzyć aliasy kont już istniejących) w atrakcyjnej domenie wp.tv. To pierwsza tego typu usługa dostępna w polskiej Sieci. Aby założyć alias [email protected], wystarczy wejść na adres poczta.wp.tv lub, posiadając już konto w Wirtualnej Polsce, dokonać rezerwacji loginu z poziomu ustawień Poczty WP. Przy czym, w ramach jednego konta można w tej chwili bezpłatnie zastrzec 2 aliasy w domenie wp.tv.