Windows vs. Lindows

Microsoft pozwał do sądu firmę Lindows.com. Producent Windows-ów uważa, że nazwa nowego systemu, który opracowuje ta firma (LindowsOS) jest zbyt podobna do nazwy jego sztandarowego produktu.

Przedstawiciele koncernu Microsoft złożyli w czwartek pozew przeciwko firmie Lindows.com. Głównym zarzutem jest fakt, że nazwa systemu operacyjnego, nad którym pracuje firma (LindowsOS) jest zbyt podobna do nazwy sztandarowego produktu Microsoftu. "Nie żądamy wstrzymania prac na systemem - chcemy jedynie by zmieniono jego nazwę. Obawiamy się, że w obecnej postaci może on wywołać na rynku niepotrzebne zamieszanie" tłumaczy rzecznik Microsoftu, Jon Murchinson.

"Według mnie to jakaś pomyłka - nie ma chyba na świecie człowieka, który mógłby pomylić nazwy LindowsOS z Windows XP" mówi Michael Robertson, założyciel i szef Lindows.com.

Główną zaletą LindowsOS ma być możliwość uruchamiania aplikacji przeznaczonych zarówno dla Windows, jak i dla Linuksa. Pierwsza wersja beta tego systemu ma trafić do testerów jeszcze przed końcem tego roku.