Windows Live - pogromca Skype'a?

Microsoft przedstawił w trakcie odbywających się w San Jose w Kalifornii wiosennych targów VON większość szczegółów dotyczących komunikacyjnych możliwości Windows Live. Przedstawiciele koncernu opowiedzieli między innymi o planach konkurowania z Google i Skype.

Windows Live ma zawierać funkcje przesyłu przez Internet dźwięku i wideo, znane z MSN i Windows Live Messenger. Microsoft ma ambicje stworzyć system, który z powodzeniem będzie mógł konkurować z multimedialnymi komunikatorami internetowymi oferowanymi przez Google i Skype Technologies. Koncern zamierza umożliwić darmowe rozmowy głosowe i wideorozmowy między komputerami przy pomocy komunikatora internetowego MSN Messenger. Partnerem Microsoftu jest w tym przedsięwzięciu firma Logitech. Co więcej, koncern z Redmond zapowiedział, że przy pomocy Windows Live będą możliwe darmowe rozmowy z komputera na telefon, w czym ma pomóc telekomunikacyjny gigant Verizon Communications.

Microsoft chce, by Windows Live był odpowiedzią na rosnące potrzeby internautów szukających coraz częściej zaawansowanych narzędzi komunikacyjnych. Koncern poinformował, że tylko w styczniu komunikator internetowy MSN Messenger zanotował ponad 800 milionów minut wideorozmów, ponad miliard minut rozmów głosowych i siedem miliardów minut przekazów wideo z kamer internetowych. Koncern Microsoft zapowiedział też, że testuje dwie nowe usługi, które będą w tym roku wprowadzone, choć nie zdradził jeszcze dokładnych dat. Windows Live Search będzie łączyć funkcje przeszukiwania Internetu i usług VoIP. Według koncepcji koncernu będzie możliwe wybieranie numerów bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Kolejna funkcja to Windows Live Messenger - będzie umożliwiać rozmowy między komputerem a telefonem przy pomocy lokalnych telekomunikacyjnych firm, współpracujących blisko z Microsoftem.

Wczoraj przedstawiciele koncernu poinformowali o zamiarach uruchomienia usługi Family Safety Settings, o czym pisaliśmy w artykule "Microsoft przypilnuje dzieci". O innych, wcześniejszych planach Billa Gatesa, związanych z Windows Live, informujemy w materiale "Windows na żywo czyli Microsoft Live Software".

Więcej na stronie "Windows Live".