Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wikiseek przeszuka Wikipedię

Dzisiaj została uruchomiona nowa wyszukiwarka WikiSeek, służąca do wygodnego przeszukiwania zasobów Wikipedii. Nie należy jej mylić z zapowiadanym przez twórcę Wikipedii konkurentem Google.

Wikiseek to pierwsza z wyszukiwarek "tematycznych" przygotowywanych przez firmę Searchme.

Wikiseek przeszukuje zasoby Wikipedii oraz strony do których odnośniki znajdują się w artykułach encyklopedii. Ma być znacznie wygodniejsza niż oryginalna wyszukiwarka znajdująca się w Wikipedii. W wynikach wyszukiwania pokazuje dodatkowe elementy, m.in. chmurę tagów. Oferowane są także wtyczki do przeglądarek ułatwiające korzystanie z Searchme.

Wikiseek to nie to samo co zapowiadana przez Jimmego Walesa wyszukiwarka Wikiasari. Wikiasari ma w odróżnieniu od Wikiseek przeszukiwać cały internet i tym samym konkurować np. z Google.

Kalifornijska firma Searchme zatrudnia 17 osób i otrzymała 5 mln USD finansowania od funduszu Sequoia Capital, podaje Techcrunch.

http://www.wikiseek.com

Źródło: Techcrunch