Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wikipedia zebrała 16 mln dolarów

Zbiórka pieniędzy na funkcjonowanie serwisu zakończyło się dużym sukcesem i w krótkim czasie zgromadzono przewidzianą kwotę. Założyciel Wikipedii złożył podziękowania darczyńcom i przypomniał o 10-leciu serwisu, które przypada w styczniu 2011.

Wikipedia zebrała 16 mln dolarów
Fundacja Wikimedia zebrała do końca 2010 roku 16 mln dolarów. Jimmy Wales w podziękowaniach dla donatorów podaje, że jest to największa kwota, jaką udało się uzyskać w dotychczasowych zbiórkach. Zgromadzono ją także w najkrótszym czasie. Jeśli ktoś ciągle chce się dołożyć do tej kwoty, to istnieje taka możliwość.

Zbiórka objęła ponad 500 tys. datków dla Fundacji Wikimedia i blisko 130 tys. datków dla lokalnych fundacji partnerskich z całego świata. W czasie jej trwania, dwa dni okazały się najbardziej owocnymi w historii zbiórek Wikipedii. Średnia wielkość datku wynosiła 22 dolary.

Wikipedia jest dzisiaj piątym serwisem na świecie pod względem liczby odwiedzin - powiedział Jimmy Wales. Mimo to, wszyscy pracownicy, infrastruktura i budżet stanowią jedynie ułamek budżetu innych serwisów z pierwszej dziesiątki.

Założyciel Wikipedii przypomina także o 10 rocznicy serwisu oraz imprezach okolicznościowych, które w wielu miejscach na całym świecie będą organizowane przez wolontariuszy. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie Wikipedii.

Tegoroczna zbiórka zawierała w sobie wszystko to, co kochamy w projektach Wikimedia: jednoczenie się ludzi, przekazywanie tego, co mają i wspólne czynienie niesamowitych rzeczy - dodał Wales.