Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wiki-newsy. Twórcy Wikipedii tworzą nowy model dziennikarstwa

Członkowie grupy tworzącej Wikipedię postanowili zająć się wiadomościami. Tak jak Wikipedia może być pisana przez każdego, o ile zaznacza on wprowadzane przez siebie zmiany, tak też ma funkcjonować nowy projekt.

Jak na razie istnieje eksperymentalna wersja serwisu. Choć w Wikipedii również można było znaleźć omówienia aktualnych wydarzeń, Wikinewsy różnić się będą od haseł w Wikipedii stylem pisania. Nie będzie to encyklopedyczny artukuł, lecz gazetowy news.

Z założenia Wikinewsy będą informacjami zdobytymi samodzielnie przez Wikidziennikarzy, a nie jak w przypadku Wikipedii zbiorem informacji z różnych źródeł skompilowanych w jednym miejscu przez wielu redaktorów. Jak na razie na nowym serwisie ukazuje się jedynie trzy do pięciu wiadomości dziennie.

Wikipedia zawiera już ponad milion haseł i ukazuje się w 75 językach. Powstała by prezentować jak najbardziej obiektywny punkt widzenia.

Eksperymentalna strona serwisu Wiki.