Wielojęzyczne Grono.net

Grono zakończyło proces wdrażania sześciu dodatkowych wersji językowych swojego serwisu. Od dzisiaj można korzystać z Grono.net nie tylko w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim, lecz także w języku niemieckim i włoskim.

Grono.net od kilku miesięcy przygotowywało się do uruchomienia serwisu w kilku językach europejskich. Na języki obce przetłumaczone zostały wszystkie komunikaty oraz nawigacja po serwisie.

- Wprowadzenie kolejnych wersji językowych pozwoli naszym użytkownikom utrzymywać znajomości nawiązywane podczas wakacji, wyjazdów edukacyjnych czy pracy za granicą. Chcemy, aby Grono.net stało się międzynarodową platformą łączącą młodych ludzi nie tylko w Polsce, ale w całej Europie- mówi Michał Kulka, dyrektor marketingu Grono.net.

Dzięki nowym opcjom językowym, dotychczasowi użytkownicy mogą zapraszać do serwisu także obcojęzycznych przyjaciół.

- Obcokrajowcy w Polsce i zagraniczni przyjaciele są istotnym punktem wyjścia w rozwoju Grona jako międzynarodowej platformy komunikacyjnej dla młodych ludzi. Biorąc pod uwagę specyfikę serwisu- to oni tak naprawdę tworzą przyczółki Grona za granicą. Zbudowanie społeczności zagranicznej wymaga czasu- mówi dla Internet Standard Michał Kulka.

Według danych Megapanelu PBI/Gemius z sierpnia, zasięg Grono.net wyniósł 7,44%, a liczba użytkowników- ponad 1 mln.

http://www.grono.net