Wielkie zmiany na Facebooku

Po zmianie polityki bezpieczeństwa przyszedł czas na zmianę układu strony Facebooka. Celem jej przebudowy jest uproszczenie nawigacji i ułatwienie użytkownikom poruszania się po funkcjach Facebooka.

Użytkownicy, którzy połączyli się dzisiaj z tym popularnym serwisem społecznościowym powitał nowy układ strony. Uproszczono menu główne, zmieniono też umiejscowienie różnych elementów serwisu.

Obecnie modułu z linkami do czatu ze znajomymi oraz zaproszeń, wiadomości i powiadomień należy szukać po lewej stronie strony. Natomiast linki do ważnych ustawień konta, jak też centrum pomocy znalazły się w górnym lewym rogu. Nie zmieniło się natomiast położenie czatu.

Krótki przewodnik pokazujący położenie nowych funkcji zamieszczono na specjalnej stronie Facebooka.

Precz ze zmianami

Nie wszystkim użytkownikom podobają się zmiany w serwisie. Wyraz swojemu niezadowoleniu dają oni na specjalnie utworzonej stronie PLEASE GIVE US OUR OLD NEWS FEED BACK!., która powstała w proteście przeciwko zmianom wprowadzonym w październiku 2009 r. Wzywają oni do zaprzestania wprowadzania zmian i przywrócenia starego wyglądu serwisu.

Modyfikacja układu strony to jeden z elementów przemian wprowadzanych na Facebooku. Wcześniej zmieniono reguły polityki prywatności, zawarto też porozumienie z McAfee producentem programu antywirusowego. Dzięki niemu ponad 350 mln osób, które korzystają z tego serwisu społecznościowego, może bezpłatnie przez pół roku korzystać z pakietu McAfee Internet Security Suite.