Wielkie Podchody zakończone!

Wczoraj zakończył się trwający przez cały luty w serwisie IDG.pl konkurs "Podchody IDG.pl", w którym wygrać można było m.in. bilety lotnicze na wybrane trasy, prenumeraty magazynów PC World, Networld, Kino Domowe, Zoom, a także skrzynki pocztowe o pojemności 1 GB oraz kody dostępu do płatnych usług IDG.pl. Najlepsi poszukiwacze nagród zdobyli ich po 12, najkrótsze poszukiwanie trwało niecałe 4 minuty, zaś najdłuższe - zakończyło się 42 sekundy przed końcem dnia konkursowego.

Przez cały luty, na różnych podstronach serwisuhttp://IDG.pl o godzinie 10.00 ukrywane były informacje o nagrodach. Aby wygrać nagrodę, wystarczyło ją odnaleźć, w ciągu godziny zadzwonić pod podany na ukrytej stronie numer telefonu i podać specjalne hasło. Uczestnik podchodów, który jako pierwszy odnajdywał informację o nagrodzie i podał poprawne hasło, wygrywał rzeczoną nagrodę. Dla ułatwienia, co dwie godziny - o 12, 14 i 16 - na stronie konkursowej podawane były 3 dodatkowe wskazówki, które pozwalały szybciej znaleźć informacje o nagrodach...

Podchody IDG.pl

Podchody IDG.pl

Najlepszymi "szukaczami" okazali się Artur Chmiel z Rybnej i Daniel Bądaruk z Olsztyna - panowie zdobyli po 12 nagród. Co ciekawe, Rybna i Olsztyn okazały się miastami o największej skuteczności - do Rybnej pojechało w sumie 27 nagród, zaś do Olsztyna - 12 (trzeci na liście był Szczecin, z 10 trafieniami).

Łącznie w konkursie rozdaliśmy ponad 160 różnych nagród - z sygnałów, które już docierają do naszej redakcji, wiemy, że większość nagrodzonych otrzymała już nagrody. Fundatorami nagród były firmy: International Data Group Poland S.A., Home.pl (skrzynki pocztowe, serwery wirtualne), Komputronik.pl (odtwarzacze MP3, zestawy głośników) oraz Quantus Technology (programy AVG Anti-Virus Professional Edition 7.0).

Cieszymy się niezmiernie, że konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem internautów - wśród komentarzy zdecydowanie przeważały pochwały - "Konkurs byl Extra!!!! :) Najlepszy w jakim kiedykolwiek brałem udział. Wielkie dzięki, zespole IDG :D Mam nadzieje ze jeszcze kiedyś to powtórzycie.... ;)" - napisał Marek. Wtórował mu k.rz. - "Zwycięzcy gratulujemy wakacji, ekipie IDG pomysłowości i czekamy na 2. edycję!".

Łyżkę dziegciu do beczki miodu dołożył Wiitia - "Fajny konkursik ale drobną uwagę mam - administratorzy nie przewidzieli takiego zainteresowania, czego skutkiem było przeciążenie serwera, co chyba wszyscy widzieli. Ale tak, to oki. Pozdrowionka dla wszystkich!!!". Rzeczywiście, musimy to przyznać - przez cały czas trwania konkursu nasze serwery pracowały na pełnych obrotach.

Warto zaznaczyć, że podobne konkursy, których celem jest skłonienie użytkowników do bliższego zapoznania się z zawartością serwisu internetowego, a także przyciągnięcie do niego nowych użytkowników, od dawna cieszą się dużą popularnością wśród internautów - warto tu, oprócz Podchodów IDG.pl, wymienić np. Netmanię Wirtualnej Polski, czy trwający właśnie w serwisie WirtualneMedia.pl konkurs Śladami Wirtualnemedia.pl.

Pełna lista zwycięzców konkursu