Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wielka popularność rosyjskich domen pisanych cyrylicą

Popularność nowej rosyjskiej domeny przerosła oczekiwania. Pierwszy tydzień przyniósł aż 500 tys. rejestracji, a w Rosji już mówi się, że .rf w cyrylicy szybko prześcignie łacińskie .ru.

Wielka popularność rosyjskich domen pisanych cyrylicą
Wielu analityków jest zaskoczonych, że domeny .rf (cyrylicą) są aż tak popularne. Nawet szef rejestru .ru/.rf mówił wcześniej, że liczy na 100 tys. zarejestrowanych nazw do końca roku.

Okazało się, że rosyjskie firmy dużo chętniej rejestrują swoje domeny w wersji cyrylickiej, a nowa możliwość to zapowiedź początku nowej ery na światowym rynku domen. Przypomnijmy, że domena Federacji Rosyjskiej jest elementem większej umowy podpisanej przez ICANN.

W kwietniu 2010 r. zarząd ICANN zaakceptował wprowadzenie domen narodowych dla Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu i Arabii Saudyjskiej w ich własnym alfabecie.

Dziś widać, jak rentowna była to decyzja. Liczba adresów zarejestrowanych w .rf (cyrylicą) wynosi już prawie 600 tysięcy. Wokół nowej domeny było też sporo kontrowersji - domeny premium, takie jak seks.rf, nieruchomości.rf i kino.rf zostały przekazane firmie CETIS jeszcze przed oficjalną premierą "*.RF".

Co ciekawe, własnej domeny z daszkiem nie chcą na razie Czesi, którzy nie widzą powodu, by zmieniać sprawny mechanizm. Czescy rejestratorzy sądzą, że taki zabieg mógłby utrudnić dostęp do stron osobom spoza kraju i użytkownikom, którzy przyzwyczaili się do domeny bez znaków diakrytycznych.