Wielka Brytania rusza z tanim, szerokim pasmem

British Telecom zamierza namówić użytkowników do przejścia z połączeń typu dial-up na stały, szerokopasmowy dostęp do Internetu. Służyć temu ma nowa oferta: broadband za 19,99 funtów miesięcznie.

Informację podał serwis BBC Online. Dotychczas średnio za łącze ADSL (512 kb/s) płaciło się w Wielkiej Brytanii ok. 30-40 funtów miesięcznie (ok. 200-300 zł). British Telecom postanowił jednak obniżyć stawki. Użytkownicy mogą skorzystać z promocyjnej oferty – usługi ADSL za 19,99 funtów miesięcznie. Operator zaznaczył, że transfer danych wyniesie 512 kb/s. Jednocześnie klientów obejmie miesięczny limit 1 GB pobieranych danych z Sieci. Łącza nie można dzielić z osobami spoza budynku, w którym zostało ono zamontowane.

Eksperci wskazują, że rozpoczyna się w Wielkiej Brytanii prawdziwa wojna cenowa między operatorami. Usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu stają się coraz bardziej popularne, a usługodawcy chcą pozyskać jak największą ilość klientów (mając na uwadze fakt, że liczba osób korzystających z połączeń typu dial-up topnieje z miesiąca na miesiąc).

Po ogłoszeniu przez BT nowej promocji na łącza ADSL konkurent – firma Telewest zapowiedziała, że będzie oferować szerokie pasmo swoim klientom za 17,99 funtów za miesiąc (ok. 130 zł).