Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wielka Brytania rusza z tanim, szerokim pasmem

British Telecom zamierza namówić użytkowników do przejścia z połączeń typu dial-up na stały, szerokopasmowy dostęp do Internetu. Służyć temu ma nowa oferta: broadband za 19,99 funtów miesięcznie.

Informację podał serwis BBC Online. Dotychczas średnio za łącze ADSL (512 kb/s) płaciło się w Wielkiej Brytanii ok. 30-40 funtów miesięcznie (ok. 200-300 zł). British Telecom postanowił jednak obniżyć stawki. Użytkownicy mogą skorzystać z promocyjnej oferty – usługi ADSL za 19,99 funtów miesięcznie. Operator zaznaczył, że transfer danych wyniesie 512 kb/s. Jednocześnie klientów obejmie miesięczny limit 1 GB pobieranych danych z Sieci. Łącza nie można dzielić z osobami spoza budynku, w którym zostało ono zamontowane.

Eksperci wskazują, że rozpoczyna się w Wielkiej Brytanii prawdziwa wojna cenowa między operatorami. Usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu stają się coraz bardziej popularne, a usługodawcy chcą pozyskać jak największą ilość klientów (mając na uwadze fakt, że liczba osób korzystających z połączeń typu dial-up topnieje z miesiąca na miesiąc).

Po ogłoszeniu przez BT nowej promocji na łącza ADSL konkurent – firma Telewest zapowiedziała, że będzie oferować szerokie pasmo swoim klientom za 17,99 funtów za miesiąc (ok. 130 zł).