Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wielka Brytania na mapach Street View

Street View jest dodatkową funkcją Google Maps i Google Earth. Oferuje 360-stopniowe panoramiczne widoki z poziomu ulicy. Funkcja Street View dostępna jest dla użytkowników od 2007 r. Google rozpoczęło gromadzić zdjęcia brytyjskich ulic latem 2008 r.

Google otrzymało pozwolenie na przeprowadzenie projektu Street View od Information Commissioner's Office - brytyjskiego organu rządowego zajmującego się ochroną danych osobowych. Kwestia prywatności nie sprawia już kłopotów. Pracownicy Google zapewniają, że na zdjęciach, które pojawią się na mapach Street View nie będzie widać twarzy przechodniów, ani rejestracji samochodów.

Google zabezpiecza się również przed ewentualnymi pretensjami osób, które nie chcą żeby ich sfotografowane domy znalazły się na Street View. Firma umożliwia złożenie wniosku o usunięcie danego obiektu z mapy.

Co nie znajduje się na Street View? Pałac Buckingham jeszcze nie został sfotografowany, ponieważ wystąpiły problemy techniczne. Natomiast Downing Street, na której znajduje się dom premiera Gordona Browna nie pojawi się w projekcie ze względu na bezpieczeństwo.

Oto lista miast, które znajdą się na mapach Street View: Londyn, Edynburg, Leeds, Bradford, Cambridge, Cardiff, Belfast, Birmingham, Manchester, Liverpool, Oxford, Sheffield, Nottingham, Derby, Bristol, Coventry, Glasgow, Aberdeen, Swansea, York, Newcastle, Dundee, Southampton, Norwich i Scunthorpe.

Google obiecuje, że mapy miast Wielkiej Brytanii - jakie możemy oglądać na Street View - będą systematycznie aktualizowane.

Projekt Street View objął już 9 państw: USA, Japonię, Australię, Nową Zelandię, Francję, Hiszpanię, Włochy, Wielką Brytanię i Holandię.