Wielcy gracze w walce ze spamem

Giganci amerykańskiego rynku internetowego: Yahoo!, America Online, EarthLink oraz Microsoft zadecydowali się pozwać do sądu ponad setkę nadawców niezamówionej korespondencji. Pozwy zostały przygotowane w oparciu o obowiązującą od stycznia w Stanach Zjednoczonych nową ustawę – CAN-SPAM.

Informację podała agencja Reuters. Sześć pozwów trafiło do sądów federalnych w Kalifornii, Georgii, Virginii oraz stanie Waszyngton. Na liście spamerów znalazło się pięć firm oraz osoby indywidualne (tożsamości wielu z nich nie udało się ustalić). Nadawcy niezamówionej korespondencji często w przesyłanych wiadomościach podawali fałszywe adresy zwrotne. Co więcej, wiele z listów „podszywało” się pod e-maile od dostawcy usług internetowych (zatytułowane były m.in jako „Ważna wiadomość od AOL”)

Jak wskazali giganci rynkowi, jeden z pozwanych przesłał w styczniu prawie 100 mln wiadomości użytkownikom Yahoo!, fałszywie argumentując, że adresaci zapisali się na listę mailingową.

Giganci rynku zgodnie stwierdzili, że nowa ustawa ułatwia walkę ze spamerami.

Przypomnijmy, że wczoraj W Polsce odbyła się rozprawa, w wyniku której sąd uznał winnym prezesa firmy Informexpo, który rozsyłał niezamówioną korespondencję. Więcej na ten temat: http://www.internetstandard.pl/news/64580.html