Większy zasięg witryny dzięki komórce

Mobilny Internet zwiększają zasięg wielu popularnych stron internetowych średnio o 13% w stosunku do ruchu generowanego tylko przez komputery - szacuje firma badawcza Nielsen. W przypadku serwisów zajmujących się pogodą lub tematyką rozrywkową, komórki zwiększają zasięg witryn nawet o 22%.

Niektórzy użytkownicy korzystają ze stron z prognozą pogody głównie za pomocą swoich komórek, natomiast sklepy internetowe szczycą się tym, że ich klienci pochodzą zarówno z tradycyjnego źródła (domowe pecety), jak również z poziomu telefonu komórkowego. Zgodnie z danymi zebranymi przez Nielsen Mobile oraz Nielsen Online (części Nielsen Company), serwisy oferujące prognozę pogody uzyskują spory zasięg dzięki użytkownikom komórek, ponieważ istnieją osoby, które wchodzą na te witryny wyłącznie poprzez swoje telefony mobilne.

W kategorii serwisów z muzyką i z grami, dodatkowy zasięg wytworzony przez telefony mobilne wynosi 15%. Z e-maila w ten sposób korzysta 11%, a wiadomości sportowe czyta 10%. Mobilny Internet zwiększa również ilość wizyt na stronach.

Nielsen podaje, że 87 mln użytkowników komórek w USA, zapisanych jest do mobilnych serwisów internetowych, z czego więcej niż jeden na dziesięciu korzysta z tych serwisów raz w miesiącu.