Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Więcej kabla

Za 58 mld USD amerykański Comcast jest gotów kupić kablową sieć AT&T. Analitycy nie spodziewają się szybkiego rozstrzygnięcia.

Comcast złożył AT&T propozycję w tej sprawie w miesiąc po fiasku negocjacji, prowadzonych w celu połączenia obu koncernów. Jest gotów zapłacić za kablowy oddział - AT&T Broadband - 44,5 mld USD w swoich akcjach nowej emisji i 13,5 mld USD w papierach dłużnych. Transakcja uczyniłaby Comcast największym operatorem kablowym w USA, z 22 mln abonentów. Obecnie Comcast ma 8,4 mln subskrybentów i jest pod względem wielkości trzecim operatorem kablowym. Koncern szacuje, że przejęcie AT&T Broadband pozwoli na roczne oszczędności w wysokości 1,25 mld USD.

AT&T znajduje się w fazie podziału na autonomiczne części zajmujące się sieciami kablowymi, telefonią komórkową i stacjonarną. Według pierwotnego planu akcjonariuszy, AT&T Broadband miało trafić na giełdę. Nie wiadomo jeszcze czy propozycję Comcast uznają oni za bardziej atrakcyjną.

Przedłużanie negocjacji jest nie na rękę Comcastowi, ponieważ amerykańska komisja telekomunikacji (FCC) forsuje ustawę limitującą wielkość jednego operatora na rynku do 30-proc. udziału. Regulację odrzucił amerykański sąd apelacyjny, ale FCC może się jeszcze odwołać do Sądu Najwyższego.

Przedstawiciele Comcast oświadczyli, że będą się także starali odkupić od AT&T udziały w kablowych firmach z grupy AOL TW.