Więcej internautów, mniejsza oglądalność portali

We wrześniu polscy internauci nieznacznie urośli w siłę. Od sierpnia liczba osób korzystających z Sieci wzrosła o 0,7%, czyli 400 tys. osób – wynika z badania Net Track przeprowadzonego przez SMG/KRC Poland Media.

W minionym miesiącu 6,4 mln osób w wieku od 15 do 75 lat zadeklarowało, że buszowało w Sieci. Ten wynik zbliżony jest do czerwcowego (wtedy internautów było 6,29 mln) i lepszy od danych z sierpnia (6,1 mln).

Nieznacznie spadła ilość osób korzystających z Sieci w domu. Jednak wciąż

Miejsce korzystania z Internetu

Miejsce korzystania z Internetu

najczęściej z tego miejsca łączymy się z Internetem. Ponad połowa osób wskazała dom, a jedna czwarta pracę. Delikatnie zmniejszyła się liczba osób surfujących w szkole i na uczelni (spadek o 0,85%) oraz w kawiarni internetowej i sklepie komputerowym (spadek o 0,63%).

Jedna trzecia ankietowanych korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie. 24% osób zadeklarowało, że łączy się z Siecią kilka razy w tygodniu, a prawie 17% - raz na tydzień. Osób, które zaglądają do Internetu rzadziej niż raz na miesiąc jest tylko 3,5%.

Częstotliwość korzystania

Częstotliwość korzystania

Według badania Net Track zmalała odwiedzalność trzech największych portali. We wrześniu 68,9% osób zadeklarowało, że skorzystało z Onet.pl w ciągu miesiąca (w sierpniu taką deklarację złożyło 71,7% osób). Wyniki Wirtualnej Polski zmniejszyły się o 3,5%, a Interii.pl o 0,85%.

Na czwartym miejscu znalazła się witryna Gadu Gadu - również z lekkim spadkiem (o 1,01%). Poniżej uplasowała się wyszukiwarka Google. 18,81% badanych stwierdziło, że w minionym miesiącu skorzystało z jej usług.

Oglądalność stron internetowych

Oglądalność stron internetowych

Lekki wzrost zanotowały witryny: Gazeta.pl oraz RMF.fm. O 1,08% zwiększyła się odwiedzalność portalu, a o 0,33% - strony krakowskiego radia.

Dodajmy, że badanie Net Track jest badaniem deklaratywnym. Prowadzone jest w postaci wywiadów na ogólnopolskiej grupie osób w wieku 15-75 lat.