Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wi-Fi w mieście - Minneapolis bezprzewodowo

Kolejne miasto w Stanach Zjednoczonych chce udostępnić mieszkańcom i firmom sieć Wi-Fi, pokrywającą cały jego obszar. Minneapolis rozważa przeznaczenie na ten projekt od 15 do 20 milionów USD.

Władze Minneapolis mają nadzieję, że udostępniając miejską, szerokopasmową sieć WiFi, uda się połączyć w sieć urzędy miejskie, a także wspomóc rozwój gospodarki - poprzez oferowanie szybkiego i taniego dostępu do Internetu. Użytkownicy będą mogli wykupić abonament w cenie od 18 do 24 USD, w zależności od szybkości oferowanych transferów (od 1 do 3 Mb/s).

Władze Minneapolis chcą zatrudnić prywatną firmę do zbudowania całej infrastruktury. Punkty dostępowe, podobnie jak w innych miastach, mają być montowane na latarniach, wysokich budynkach oraz słupach z sygnalizacją świetlną. W ten sposób całe miasto ma uzyskać szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Więcej informacji o miejskich sieciach Wi-Fi