Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wi-Fi na biegunie

Pracownicy rosyjskiego oddziału koncernu Intel utworzyli najdalej wysunięty na północ punkt bezprzewodowego dostępu do Internetu - ich hotspot powstał... 130 km od bieguna północnego.

Hotspot utworzono w obozie Barneo, w którym aktualnie przebywa zespół naukowców i ratowników. Dzięki temu jego mieszkańcy przez kilka godzin mogli korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Wi-Fi na biegunie

Hotspot na biegunie północnym

Warto zaznaczyć, że w tym regionie średnia temperatura wynosi obecnie ok. -30 st. Celsjusza - nie są to więc zbyt dobre warunki dla sprzętu komputerowego (komputerom nie sprzyja zarówno mróz, jak i wysoka wilgotność w namiotach).

Rosjanie z Intela mrozu się jednak nie przestraszyli - zamontowali w jednym z namiotów acces point (działający w standardzie 802.11b/g) i stworzyli sieć WLAN. Dostęp do Internetu zapewniał komputer z podłączonym telefonem satelitarnym. Z relacji polarników dowiadujemy się, że mimo dotkliwego mrozu, całość działała całkiem sprawnie.