Wersja ipla na iPhone

Redefine, właściciel platformy telewizji internetowej ipla udostępnia aplikację w wersji na iPhone'a wzbogaconą o możliwość oglądania materiałów off-line.

Coraz więcej polskich firm, dostawców treści i rozrywki w internecie oferuje swoim odbiorcom wersję na iPhone'a. Z darmowych aplikacji korzystać mogą m. in. użytkownicy Wyborczej, Pkt.pl, Money.pl czy Radia Zet i Śledzika. Teraz do tej grupy dołączyła platforma telewizji internetowejhttp://ipla.pl .

Wersja ipla na iPhone pozwala na korzystanie z tysięcy plików VOD. Aplikacja jest bezpłatna, do korzystania z niej wymagane jest połączenie z siecią Wi-Fi. Co ciekawe udostępniono również opcję pobrania materiałów VOD do wersji off-line tak, aby można było odtwarzać pliki wideo także poza strefą Wi-Fi. Jednorazowo można pobrać do wersji off-line do 10 filmów. Aplikacja posiada także funkcję polecania plików znajomym poprzez e-mail.

W pierwszym etapie udostępnionych zostało około 5 tysięcy plików, głównie popularnych produkcji zrealizowanych na zlecenie Telewizji POLSAT oraz Polsat Play, Polsat Cafe i Polsat News. Za pomocą ipla na iPhone można obejrzeć programy informacyjne, seriale, kabarety, koncerty, programy rozrywkowe. Zgodnie z zapowiedziami baza udostępnionych plików będzie w dalszym ciagu rozbudowywana.

Stworzyliśmy wersję ipla dla użytkowników iPhone, ponieważ chcemy eksperymentować i testować możliwości udostępniania treści VOD za pośrednictwem różnych platform - mówi Marcin Pery, Prezes Zarządu Redefine. Poprzednim tego typu krokiem było stworzenie ipla dla użytkowników MacOS i Linux, teraz sprawdzamy możliwości mobilnego odtwarzania treści telewizji internetowej ipla. To z pewnością nie będzie nasz ostatni ruch.

Nawigacja po aplikacji nawiązuje do menu aplikacji ipla na komputery, z uwzględnieniem przyzwyczajeń użytkowników iPhone i wytycznych firmy Apple. Wyszukiwać materiały można poprzez drzewo kategorii lubi za pomocą wyszukiwarki.

Aplikacja powstała we współpracy z firmą Siroocco Mobile z grupy Redefine.

Źródło: ipla