Week of Life: stwórzmy fotobibliotekę ludzkości!

Fotografie obrazujące jeden tydzień z życia mieszkańców Ziemi złożyć się mają na "Week of Life" - międzynarodowy projekt dokumentujący życie na planecie i stworzyć największe w historii archiwum fotograficzne ludzkości. Dostępna jest również polska wersja językowa serwisu.

Week of Life to projekt zainicjowany przez fotografa, reżysera i producenta Adolfa Zikę, autora książki "One Year Of My Life", która stała się inspiracją dla całego pomysłu. Polega on na stworzeniu unikatowego, wielkiego archiwum dokumentującego życie na Ziemi na podstawie fotografii obrazujących (7-dniową) codzienność jej mieszkańców. Pokaż, jak żyjesz i zobacz, jak żyją inni - zachęcają twórcy projektu oraz wyjaśniają, że podstawową ideą Week of Life jest wniesienie wkładu do światowej fotobiblioteki ludzkości. Chodzi o to, by możliwie jak najwięcej użytkowników i odwiedzających uświadomiło sobie, że jeśli sami wniosą wkład, jeżeli sami utrwalą na fotografiach jeden tydzień ze swojego życia, to staną się jego niepodzielną częścią.

Week of Life: stwórzmy fotobibliotekę ludzkości!
Podstawowym budulcem całego projektu jest okres jednego tygodnia z życia osoby, mieszkającej gdziekolwiek na Ziemi. Serwis w związku z tym udostępniony został w wielu wersjach językowych (m. n. angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, czeskiej, rumuńskiej, polskiej, węgierskiej, bułgarskiej).

Każdy z siedmiu następujących po sobie dni ma być zobrazowany dziewięcioma fotografiami wykonanymi tylko i wyłącznie przez osobę, która przystąpiła do Week of Life. Tydzień, który liczy siedem dni, z których każdy posiada dla nas inne znaczenie, inny odcień, inny zapach, inny sens oraz inną intensywność energii. Taki okres jest najbardziej charakterystycznym przedziałem czasu dla człowieka pod względem różnorodności jego poczynań i zachowań - czytamy na stronie projektu.

Week of Life: stwórzmy fotobibliotekę ludzkości!

Week of Life