Według NetTrack liczba internautów (lekko) zmalała

Wśród osób powyżej 15 roku życia tym razem 28,2% zadeklarowało, że korzysta z internetu, w tym codziennie lub prawie codziennie połowa z nich. Wynik najgorszy od lutego br. NetTrack doliczył się 8 mln 380 tysięcy internautów. A prognozy mówią o 10 milionach do końca roku.

Analizując dane ostatniej fali badania NetTrack realizowanego przez SMG/KRC należy pamiętać, że jest to badanie deklaratywne.

Generalnie wszystkie wskaźniki są nieco gorsze od tych, z poprzednich miesięcy. W poprzednim badaniu 28,3% osób zadeklarowało, że korzysta z internetu co najmniej raz w miesiącu, tym razem 28,2%. Codziennie lub prawie codziennie korzystało poprzednio 51,2% internautów, obecnie 50,7%. Na pociechę kilka razy w tygodniu dotychczas korzystało 23,9%, tym razem 24,8% internautów.

Według NetTrack liczba internautów (lekko) zmalała

Jak często badani korzystali z internetu?

Tym razem nieco więcej osób korzystało z internetu w domu. Dotychczas było to 62,5% internautów, obecnie 65,3%. Odrobinę mniej osób wskazało tym razem miejsce pracy - 22,6%. W poprzednim miesiącu było to 23,8% internautów.

Według NetTrack liczba internautów (lekko) zmalała

Jakie strony odwiedzili badani?

Najczęściej wskazywaną marką pozostaje Onet, co nie jest żadnym zaskoczeniem od wielu miesięcy. Wypadł o 0,4% lepiej, uzyskując 73,8% wskazań. Na drugim miejscu Wirtualna Polska - 62%, na trzecim Google - 56,6%. Interia i Gadu-Gadu, które zawsze miały zbliżoną liczbą wskazań, tym razem zamieniły się miejscami. Gadu-Gadu wskoczyło na czwarte miejsce z wynikiem 42,5%, zaś Interia z rezultatem o 0,3% niższym niż w poprzedniej fali badania znalazła się na piątym miejscu.

Według NetTrack liczba internautów (lekko) zmalała

Liczba internautów w Polsce od 2003 roku

Poprzednie wyniki badań.