Webby Awards bez ceremonii

W tym roku z powodu kiepskiej koniunktury oraz powszechnych lęków przed podróżami (związanymi m.in. z rozprzestrzenianiem się SARS) nie odbędzie się ceremonia wręczenia nagród Webby Awards. Lista lauteratów opublikowana zostanie zamiast tego w Internecie.

"Obawialiśmy się, że nie będziemy w stanie zaprosić na uroczystość wszystkich nominowanych, dlatego też zdecydowaliśmy o zrezygnowaniu z ceremonii" tłumaczy Maya Draisin, szef Międzynarodowej Akademii Cyfrowej Sztuki i Nauki (sponsora Webby Awards). Sprawa Webby Awards dość dokładnie ilustruje kondycję "przemysłu internetowego" - przypomnijmy, że np. w 2001 r. w gali rozdania Webbu uczestniczyło ponad 3000 osób.

Dodatkowym argumentem przeciwko organizacji ceremonii są obawy przed rozprzestrzenianiem się nietypowego zapalenia płuc, znanego pod angielskojęzycznym skrótem SARS - w tym roku ponad 90% nominowanych stanowiły serwisy spoza San Francisco (a 24 są z zagranicy). To wszystko złożyło się na decyzję o rezygnacji z organizowania gali.

Na razie wiadomo jedynie, że lista zwycięzców zostanie opublikowana w Internecie, nie poinformowano jednak jak dokładnie wyglądać będzie prezentacja nagrodzonych. Nie zmienił się także termin ogłoszenia wyników - nastąpi to 5 czerwca.

Pełną listę nominownanych można znaleźć tutaj:

http://www.idg.pl/news/news.asp?id=54377