Web.Reporter.pl znów "otwarty"

Sekcja WebNEWS serwisu Web.Reporter.pl znów jest "otwarta" - w zaledwie kilka dni po wprowadzeniu opłat za dostęp do pełnych wersji tekstów. "Po tygodniu funkcjonowania płatnej wersji i wnikliwej analizie statystyk oraz zebraniu sporej ilości opinii osób z branży postanowiłem zmienić zasady funkcjonowania serwisu. Model pobierania opłat w takiej postaci nie sprawdza się" - tłumaczy Dariusz Majgier, wydawca serwisu.

Serwis Web.Reporter.pl opłaty za korzystanie z sekcji WebNEWS wprowadził na początku tego tygodnia - tymczasem dziś jest ona znów dostępna dla wszystkich. Jak powiedział nam Dariusz Majgier, system ten niestety się nie sprawdził - grupa internautów, skłonnych do zapłacenia 9 zł za trzytygodniowy dostęp do sekcji okazała się zbyt mała.

"Oczywiście można byłoby dalej utrzymywać płatny dostęp do całego serwisu, jednak korzyści z takiego rozwiązania przy mniejszej niż zakładana ilości prenumeratorów nie byłyby na tyle duże, aby zrekompensować, m.in. odejście grupy stałych czytelników, spadek oglądalności, mniejszy wpływ na branżę internetową poprzez ograniczenie dostępu do informacji" - czytamy w oświadczeniu przesłanym nam przez wydawcę serwisu.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie zasoby WebNEWS są bezpłatne - za darmo przeglądać możemy jedynie najświeższe informacje. Za dostęp do archiwum trzeba zapłacić. Dariusz Majgier nie wyklucza też, że w ciągu miesiąca dojdzie do kolejnych zmian w funkcjonowaniu WebNEWSów.