Web Office tylko w trybie online

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że mający mieć niedługo swoją premierę pakiet Office w wersji on-line nie będzie posiadał opcji korzystania z niego przy braku połączenia z siecią. Jest to poważne ograniczenie jeśli chodzi o funkcjonalność w porównaniu do tego, co jeszcze niedawno obiecał gigant z Redmond.

We wczorajszym wywiadzie Chris Capossela, wicedyrektor Microsoftu powiedział, że przynajmniej w pierwszym okresie dostępności pakietu na rynku nie będzie możliwa praca z nim w trybie off-line. W tym czasie Microsoft chce się skupić na poprawie funkcjonalności pracy w trybie on-line. Dla użytkowników nie posiadających dostępu do internetu zalecany będzie tradycyjny pakiet Office.

Na niedawnej konferencji PDC Microsoft poinformował, że pracuje nad webową wersją swojego flagowego pakietu biurowego Office. Pierwsze wersje poglądowe (technology preview) powinny zostać udostępnione jeszcze w tym roku.

Warto przypomnieć, że najwięksi konkurenci giganta z Redmond również pracują nad pakietami biurowymi w wersjach off-line. Jednym z nich jest Google. Jednak w przypadku firmy z Mountain View może się to nie na wiele zdać, gdyż jego dotychczasowy pakiet biurowy w wersji on-line, Google Docs, nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród użytkowników.