Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Warszawa: sprzedawał na aukcji dekodery telewizyjne

Warszawscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę sprzedającego dekodery telewizji cyfrowej, które nie były jego własnością. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z warszawskiej Ochoty 32-letni mężczyzna - Dariusz B. - oferował na jednej z aukcji internetowych dekodery telewizji cyfrowej, które trafiły do jego rąk od tzw. słupów. Osoby takie podpisywały umowy na ich użytkowanie (na udostępnionym na stronie KGP filmie widać, że chodziło m.in. o Cyfrę Plus i Cyfrowy Polsat), ale się z nich nie wywiązywały, a otrzymany sprzęt za niewielką kwotę odsprzedawały podejrzanemu. Urządzenia tego typu nie są dostępne w wolnej sprzedaży.

Podczas przeszukania mieszkania Dariusza B. funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 7 dekoderów cyfrowych oraz 16 kart dekodujących. 32-latek trafił do aresztu i usłyszał już zarzuty paserstwa. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KGP