Warszawa: kup bilet PKS przez Internet

Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej (PPKS) w Warszawie uruchomiło elektroniczny system sprzedaży biletów. Dzięki temu osoby wybierające się w jedną z 30 tras dalekobieżnych obsługiwanych przez tego przewoźnika, nie będą musiały już stać często w długich kolejkach do kas. Na chwilę obecną taka sprzedaż biletów na krótsze trasy nie będzie dostępna, jednak niedługo i to ma się zmienić.

Rzecznik prasowy PPKS, Grzegorz Drożdż powiedział, że to nie koniec nowości jakie szykuje jego firma dla swoich klientów. W przyszłym roku mają oni otrzymać możliwość zakupu biletów nie tylko na krótsze trasy, ale również biletów miesięcznych. Docelowo system ma oferować możliwość zakupu biletów na usługi innych przewoźników. Do chwili obecnej przedsiębiorstwo podpisało odpowiednie umowy z 38 firmami świadczącymi usługi przewozu osób.

Bilet elektroniczny jest oferowany w takiej samej cenie jak ten kupowany w tradycyjny sposób. Zakup odbywa się w intuicyjny sposób. Po założeniu konta i zalogowaniu się, użytkownik wybiera interesującą go trasę oraz liczbę biletów. Następnie wpisuje numer dowodu osobistego, który będzie podstawą do identyfikacji ich autentyczności przez kierowcę. Po dokonaniu rezerwacji następuje przekierowanie do serwisu transakcyjnego. Ostatnim etapem zamówienia jest wydruk biletu.