Warner Bros uruchomi cyfrową wypożyczalnię w Chinach

Wytwórnia Warner Bros zapowiedziała, że już wkrótce uruchomi w Chinach wypożyczalnię cyfrowych filmów wideo, która jako pierwsza w tym kraju w pełni legalnie udostępni wiele tytułów z logiem firmy użytkownikom.

Wytwórnia Warner Bros postanowiła, że najwyższy czas bliżej zainteresować się rynkiem chińskim. Firma właśnie zapowiedziała, że już niedługo uruchomi pierwszą w tym kraju cyfrową wypożyczalnię sygnowaną swoim logiem.

Dzięki takiemu posunięciu już wkrótce Chińczycy będą mogli legalnie pobrać lub obejrzeć w systemie strumieniowym zabezpieczone DRM filmy od Warner Bros, w tym takie hity jak "Jestem Legendą", "Nie wszystko złoto co się świeci" czy "Speed Racer". Cena takiego filmu lub seansu będzie wynosić 4 do 7 yuanów (1,6 zł. do 2,8 zł.), wszystko we współpracy z zewnętrzną firmą Union Voole.

Niska cena filmów ma być sposobem producenta na piractwo. W Chinach za DVD z największymi hitami kinowymi płaci się około 10 yuanów (cztery złote). Filmy niskiej jakości, głównie nagrywane z sali kinowej, można bez żadnych problemów ściągnąć za darmo z sieci.