Warner Bros. chce wypożyczać filmy na Facebooku

Warner Bros. to jedna z największych wytwórni filmowych w Hollywood. Przedstawiciele studia stwierdzili, że skoro Facebook jest taki popularny to i oni mogą na tym skorzystać udostępniając swoje filmy na stronach serwisu. Na pierwszy ogień pójdzie "Mroczny Rycerz" - super hit z Christianem Balem i Heathem Ledgerem w rolach głównych.

Warner będzie pierwszym studiem oferującym swoje produkcje za pośrednictwem Facebooka. Fani strony "Mrocznego Rycerza" wypożyczą film klikając w guzik "rent". Koszt wypożyczenia wyniesie 30 kredytów Facebooka czyli 3 dolary.

Widzowie będą mieli 48 godzin na obejrzenie filmu, który wyświetli się na pełnym ekranie. W trakcie projekcji oczywiście można korzystać z opcji pauzy, albo nie przerywając oglądania korzystać z funkcjonalności Facebooka.

"Facebook jest codziennie odwiedzany przez setki milionów ludzi" - mówi Thomas Gewecke, prezes Warner Bros.Digital Distribution. "Udostępnianie naszych filmów za pośrednictwem Facebooka jest naturalnym rozszerzeniem naszych sposobów dystrybucji cyfrowej. Pozwala to odbiorcom na prosty i wygodny dostęp do swoich ulubionych pozycji filmowych."

Wkrótce po przeprowadzeniu próby z "Mrocznym Rycerzem" Warner wypuści kolejne tytuły do wypożyczenia i kupienia.