Walne WP: bez konkretów

Dzisiejsze (16 sierpnia) walne zgromadzenie akcjonariuszy Wirtualnej Polski trwało niecałą godzinę. Akcjonariusze nie doszli do porozumienia w sprawie wyboru piątego członka rady nadzorczej spółki. Większością głosów zdecydowali o przerwie w obradach do 14 września.

- NWZA zostało zwołane na wniosek mniejszościowych akcjonariuszy WP. Praktycznie był tylko jeden punkt merytoryczny obrad - czyli zaproponowane przez mniejszościowych akcjonariuszy podjęcie uchwały w sprawie powołania jednego członka rady nadzorczej. Decyzja nie zapadła, ponieważ akcjonariuszy podzieliły wątpliwości prawne - powiedział Piotr Michalski, rzecznik prasowy TP Internet.

Jak poinformował nas Piotr Michalski, mniejszośiowi akcjonariusze nie zgodzili się z zaprezentowaną im przez TPI opinią "wybitnego" prawnika, w myśl której wybór piątego członka rady nadzorczej mógłby się odbyć wyłącznie w wyborach uzupełniających skład rady. - Mniejszościowi akcjonariusze będą poszukiwać własnych opinii prawnych i próbować rozstrzygnąć wątpliwości - my zgłaszamy gotowość do dyskusji, aby ich przekonać do słuszności przedstawionej im dzisiaj opinii - deklaruje rzecznik TPI.

Spór wokół sposobu wyboru nieobsadzonego stanowiska rady nadzorczej portalu toczy się od poprzedniego walnego zgromadzenia z 22 lipca. Wtedy wybrano czterech członków rady. Cztery dni później mniejszościowi akcjonariusze - Grabski Inwestycje Finansowe i Key7 - korzystając ze statutowych uprawnień chcieli powołać do rady 2 członków. Zdaniem TPI, w myśli postanowień NWZA z 22 lipca taka próba jest nieważna.