Wakacyjna szkółka "hakerska"

We wrześniu tego roku na politechnice w Dusseldorfie po raz drugi zostanie zorganizowany cykl szkoleń "Summer School of Applied IT Security", przeznaczony dla ekspertów ds. systemów zabezpieczeń systemów komputerowych. W programie zjazdu znalazły się m.in. warsztaty, na których uczestnicy będą uczyć się... włamywania się do sieci komputerowych.

Celem szkółki jest zapoznanie użytkowników zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa systemów komputerowych oraz ekspertów w tej dziedzinie z technikami włamań do sieci oraz umożliwienie im zdobycia doświadczenia i wiedzy m.in. o tym, w jaki sposób cyberprzestępcy omijają systemy zabezpieczeń.

Każdy dzień szkolenia przewiduje ok. 3 godzin wykładów i maksymalnie 6. godzin zajęć praktycznych, w czasie których uczestnicy będą zgłębiać tajniki programowania "crackerskiego", w tym - tworzyć kody powodujące błędy przepełnienia bufora, podstawowe łańcuchy formatujące oraz poznawać tajniki sniffingu i spoofingu. Szkolenie przeznaczone będzie dla osób ze znajomością programowania w językach C, Perl i Python.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy muszą pokryć jedynie wydatki związane z przejazdem i 12-dniowym pobytem w Dusseldorfie.

Szkolenia potrwają od 19 do 30 września br. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca - swój udział chętni mogą zgłaszać poprzez wypełnienie aplikacji online, znajdującej się tutaj.