WPtv partnerem You Tube

Telewizja internetowa portalu Wirtualna Polska, WPtv, podjęła stałą współpracę z największym na świecie internetowym serwisem wideo - YouTube.

Portal Wirtualna Polska uzyskał status stałego partnera YouTube na rynku polskim; tym samym najatrakcyjniejsze produkcje wideo emitowane w telewizji internetowej WP będą równolegle umieszczane na platformie YouTube. Kontent wideo WPtv będzie ponadto promowany m.in. na stronie głównej serwisu YouTube.

- "Liczymy na to, że współpraca z YouTube przyczyni się do umocnienia świadomości brandu WPtv wśród polskich internautów - mówi Łukasz Skalik, szef projektu WPtv - YouTube, będąc największym serwisem wideo w światowej Sieci, jest doskonałym narzędziem stwarzającym taką możliwość, a co za tym idzie również szansą na poszerzenie zasięgu Wirtualnej Polski."

Już teraz użytkownicy platformy YouTube na specjalnym kanale WPtv -youtube.com/wptvwppl - mają do dyspozycji ponad 800 produkcji wideo zrealizowanych przez dziennikarzy portalu. Programy, już we wstępnej fazie współpracy, wyświetlone zostały ponad 2 miliony razy.

WPtv partnerem You Tube

wptv.wp.pl

Kontent wideo telewizji Wirtualnej Polski od niedawna śledzić można również poza Internetem, na antenie telewizji iTV (stałe pasmo) oraz w systemach typu POS-TV. Wkrótce materiały WPtv pojawią się w programach innych stacji oraz na tzw. pośrednich platformach emisji wideo, takich jak IPTV czy mobile TV oraz telebimach reklamowych.

"Mamy ambitne plany dalszej ekspansji. - mówi Łukasz Skalik i dodaje - W tej chwili intensywnie pracujemy nad wdrożeniem nowej wersji serwisu WPtv. Gruntownie przebudowujemy naszą platformę telewizyjną, zarówno pod względem technologii transmisji i unikalnych funkcjonalności, jak też nowej szaty graficznej. Stawiamy poza tym na efektywny crosslinking zawartości WPtv w obrębie całego portalu. Cieszy nas też fakt, że zdecydowany odsetek oglądalności WPtv generują programy autorskie. To świetnie rokuje na przyszłość, zwłaszcza, że w planach zamierzamy być nie tylko odbiorcą kontentu, ale również jego aktywnym producentem."

Wygląda na to, że serwis YouTube coraz częściej otwiera się na polskie podmioty internetowe. Jeszcze w maju na YouTube pojawił się guzik, który daje możliwość szybkiego dodania filmów do serwisu Wykop.pl. Obecnie taka opcja dostępna jest również dla użytkowników Fotka.pl i Grono.net.