WP z serwisem dla miłośników komiksów

Komiksomania.pl to kolejny serwis wzbogacający portfel Wirtualnej Polski. Zapowiadany jako "pierwszy serwis komiksowy w polskim internecie" dostarczać ma kompleksowej informacji na temat autorów i ich komiskowej twórczości, także promować ma młodych artystów i wspierać rozwój obrazkowego rynku.

Wywiady ze znanymi rysownikami, recenzje i zapowiedzi komiksów, publicystyka, relacje ze spotkań, informacje o autorach oraz ich portfolio, alfabetyczna komiksowa baza danych - to wybrane rodzaje materiałów, które dostępne są w nowym serwisie uruchomionym przez Wirtualną Polskę. Witryna dostępna pod adresemhttp://komiksomania.pl przyciągnąć ma jednak nie tylko zagorzałych fanów książek pisanych obrazkami, ale również tych, którzy cenią sobie ciekawe treści podane lekkim językiem i okraszone dowcipnym rysunkiem.

Mamy dwa cele - promowanie młodych artystów i pomoc w rozwijaniu rynku komiksowego w Polsce - powiedział Wojciech Sosnowski z Wirtualnej Polski, Koordynator Serwisu Książki.

Wspieranie młodych artystów realizowane ma być za pośrednictwem platformy komunikacyjno-społecznościowej. Korzystając z niej, twórcy komiksu mogą publikować swoje prace, wymieniać się doświadczeniami, pomysłami i rysunkami. Swoje miejsce na platformie mają zarówno profesjonalni twórcy jak i amatorzy. Publikacja komiksu może mieć formę pliku (liczącego nawet kilkadziesiąt stron), pojedynczego free-artu i stripa, a także popularnej kilkukadrowej formy komiksowej.

WP z serwisem dla miłośników komiksów

Komiksomania.pl

Wszystkie materiały dostępne w serwisie są (przynajmniej na razie) bezpłatne, co po części może dziwić, gdyż niejednokrotnie podawane są dokładne dane bibliograficzne i wydawnicze konkretnych tytułów bez możliwości dokonania ich zakupu.

Źródło: WP