WP.tv rusza w wersji mobilnej

Mobilna WP.tv to kolejny serwis w ofercie portalu Wirtualna Polska przystosowany do telefonów komórkowych i jednocześnie drugi (obok platformy hostingowej Studio WP) serwis wideo kompatybilny z wymogami mobilnego internetu.

Aby korzystać z mobilnej wersji WP.tv (http://m.wp.tv ) konieczny jest telefon obsługujący XHTML i akceptujący pliki wideo w formatach 3gp lub mov. System emisji dostępny jest również dla użytkowników aparatów iPhone.

W chwili udostępnienia WP.tv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny naszej telewizji stał się większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych, nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym - mówi Łukasz Skalik, kierownik telewizji WPtv.

WP.tv rusza w wersji mobilnej

W lipcu 2008 Wirtualna Polska, jako pierwszy portal na polskim rynku, rozpoczęła regularną emisję autorskich materiałów wideo poza Internetem, na antenie kanału iTV. - Emitując nasze produkcje w tradycyjnej telewizji programowej, w telefonach komórkowych, Internecie, a niebawem również w radiu, autorski kontent multimedialny Wirtualnej Polski dostępny będzie z poziomu wszystkich mediów elektronicznych, co jest dla nas nie lada wyzwaniem, ale też wydarzeniem pionierskim na tle polskiego Internetu - mówi Łukasz Skalik.