WP.pl z kolejnym serwisem randkowym

DoSerca.pl to propozycja WP.pl dla samotnych użytkowników sieci. Aby przebić się wśród konkurencyjnych stron randkowych, serwis stawia na nowe funkcjonalności.

Październik 2009 r. był dla WP.pl bardzo płodnym okresem jeżeli chodzi o uruchamianie nowych serwisów. W sieci pojawił się wtedy: dwie strony przeznaczone dla dzieci, jedna dla rodziców, porównywarka Tanio.pl czy hybryda telewizji internetowej ToSieWytnie.pl.

Listopad z kolei portal rozpoczyna uruchamiając serwis - DoSerca.pl. Nie jest to pierwszy serwis randkowy od WP; portal od dawna posiada już w portfelu Randki.wp.pl. Jednak nie można powiedzieć, że ten ostatni osiągną rynkowy sukces - Randki.wp.pl w sierpniu br. przyciągnęły tylko 65 tys. użytkowników, czyli połowę mniej niż jeszcze w zeszłym roku (za Megapanel PBI/Gemius).

Jak na dłoni widać, że WP.pl daleko do potentata rynku serwisów randkowych, Sympatia.pl, która w sierpniu przyciągnęła ponad 1 mln użytkowników (real users). Dla jasności dodam, że Sympatia.pl to własność innego portalu, a mianowicie Onet.pl.

WP.pl z kolejnym serwisem randkowym

DoSerca.pl

DoSerca.pl WP.pl stworzyło razem z Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek. Oprócz standardowych, darmowych opcji (poczta e-mail, biuro ogłoszeń, galeria zdjęć) serwis oferuje także usługi płatne, do nabycia za wirtualną walutę (Duety). Te płatne usługi to m.in. SMSy czy wirtualne prezenty.

Rozszerzona (abonamentowa) wersja witryny zawiera dodatkowe funkcjonalności ułatwiające pierwszy kontakt z innymi użytkownikami DoSerca.pl. Ciekawą opcją jest funkcjonalność zobaczcie mnie - czyli promocja zdjęcia, wraz z linkiem do profilu na stronie głównej serwisu. Inne opcje to ankieta, w której można zadać do dziesięciu dowolnych pytań "wypatrzonej" w serwisie osobie oraz usługa dla nieśmiałych - lodołamacz - pozwalająca wybrać z gotowych już pytań i stwierdzeń (np. "Marzę o kimś takim, jak Ty").