WP.pl szuka synergii w Grupie TP

  • (am),

Portal wprowadza zmiany w strukturze, które mają zapewnić pogłębianie współpracy w ramach Grupy TP.

W ramach nowej struktury stworzono dwa nowe stanowiska: Dyrektora ds. Projektów w Grupie Kapitałowej oraz Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu.

Stanowisko Dyrektora ds. Projektów w Grupie Kapitałowej objęła Aleksandra Ciechomska-Smereczyńska.

Będzie ona odpowiedzialna za koordynację projektów Spółki realizowanych w ścisłej współpracy z Działem Portali TP/Orange. Głównym zadaniem dla tego nowego zespołu jest poszukiwanie synergii w Grupie, a w szczególności wzmocnienie obecności WP w nowych mediach i usługach mobilnych Orange.

Aleksandra Ciechomska-Smereczyńska związana jest z portalem od 10 lat. Od 2002 odpowiadała za wspólne projekty w Grupie Kapitałowej TP (np. usługi i aplikacje mobilne, orange.pl, tanio.neostrada.pl, neostrada.wp.pl) oraz współpracę WP z France Telecom (m.in. whosegame.pl, pikeo.pl, wyszukiwarka double click).

Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu została Anna Kęsicka. Do jej zakresu działań należeć będzie wdrażanie innowacyjnych produktów i rozwiązań portalowych oraz pozaportalowch, koordynowanie prac koncepcyjnych nad nowymi produktami oraz wprowadzenie ich na rynek.

Anna Kęsicka była dyrektorem marketingu portalu Gazeta.pl, gdzie koordynowała prace zespołu odpowiedzialnego za działania marketingowe oraz public relations. Projekty, które współtworzyła to Forum Społecznościowe i platforma Blox.pl. W 2006 objęła stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. Internetu w wydawnictwie Edipresse Polska.

W 2008 dołączyła do Axel Springer, gdzie podjęła wyzwanie związane z budową internetowej pozycji wydawnictwa w obszarze gier i technologii. Ostatnio zarządzała m.in. serwisem mamazone.pl.