WP.pl buduje mobilną społeczność

Wirtualna Polska uruchomiła nowy serwis społecznościowy. Pixelfun.pl powstał z myślą o użytkownikach, którzy chcą prezentować w sieci zdjęcia i filmy natychmiast po ich wykonaniu.

Po boomie na serwisy społecznościowe nadchodzi czas na rozwiązania mobilne. Obok istniejących już na polskim rynku graczy, takich jak Belisio (udziałowcem tego wrocławskiego start-upu jest fundusz MCI) oraz Inspiro (stworzyła go firma Webventure, wspierana przez fundusz inwestycyjny Sailfund) pojawia się projekt stworzony przez Wirtualną Polskę. Nie jest to jednak społeczność stricte mobilna.

Serwis Pixelfun.pl dostępny jest nie tylko z poziomu telefonu komórkowego, ale także komputera. Główny nacisk został zaś położony na to, by materiał foto czy wideo trafił w kilka chwil z "komórki" prosto do internetu.

Serwis prezentuje zdjęcia i filmy użytkowników wykonane z wykorzystaniem telefonów komórkowych lub innych urządzeń przenośnych. Co ważne, pozwala na natychmiastowy upload tych materiałów bezpośrednio z komórek. Po prostu, robisz zdjęcie swoim telefonem i przesyłasz je na profil w pixelfun.pl. - mówi Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Serwisów Społecznościowych Wirtualnej Polski. - Niepotrzebne jest przy tym jakiekolwiek specjalistyczne oprogramowanie, bowiem do zabawy w Pixelfunie wystarczy komórka z dostępem do internetu.

WP.pl buduje mobilną społeczność

Pixelfun w wersji na telefon

Witryna w wersji na telefon działa pod adresem pixelfun.pl lub m.pixelfun.pl. Jak twierdzą twórcy, serwis jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami przeglądarek internetowych umieszczonych w telefonach komórkowych. By publikować zdjęcia i filmiki, wystarczy mieć konto w serwisie - można je założyć także bezpośrednio przez komórkę.

Ponadto, w wersji komórkowej Pixelfun stanowi część rozrywkowego kontentu mobilnej wersji Wirtualnej Polski - dostępnej w zakładce "fun" serwisu mini.wp.pl. Zatem, korzystając z niego przez telefon, użytkownik uzyskuje również dostęp do repertuaru kin, informacji filmowych, muzycznych, itd.

Pixelfun w wersji pecetowej

Prócz części związanej z uploadem zdjęć i materiałów wideo, a także ich komentowaniem, grupowaniem itd., serwis pixelfun.pl w wersji pecetowej zawiera dział "newsy" - na bieżąco aktualizowany zbiór najważniejszych i najciekawszych informacji z branży - o telefonach komórkowych, nowinkach technicznych, komunikacji.