WP dla Polonii

W całkowicie nowej odsłonie WP zaprezentowała dziś swój serwis adresowany do Polaków zamieszkałych poza granicami kraju.

Pod adresemhttp://Polonia.wp.pl dostępny jest przebudowany serwis skierowany do Polonii - zarówno do Polaków, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy i za jakiś czas planują powrót, jak i tych, którzy - choć urodzili się i mieszkają na stałe za granicą - wciąż czują związek ze "starym" krajem.

Serwis dostarczać ma aktualnych informacji z kilkudziesięciu krajów świata, gdzie zamieszkują Polacy. Dzięki stałym korespondentom Wirtualnej Polski m.in. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Norwegii, a także informacjom dostarczanym przez samych internautów, dostępne w serwisie zakładki, dotyczące 20 państw, mają być na bieżąco aktualizowane. Dotyczy to głównie krajów Unii Europejskiej, ale także Kanady, USA, Rosji oraz miejsc bardziej egzotycznych (jak np. Mozambiku czy Japonii). W przyszłości planowane jest wzbogacenie witryny o pełne sekcje poświęcone emigracji w kolejnych państwach.

Na serwis składają się przydatne informacje oraz mechanizmy społecznościowe. W Bazie wiedzy, która jest jednym z ważniejszych elementów odświeżonej witryny, znaleźć można m.in. ważne adresy (konsulaty, kościoły, polskie instytucje i urzędy pracy), ogłoszenia, wiadomości o Polonii oraz oferty pracy. Dostępna jest także Galeria zdjęć internautów oraz emigracyjne Blogi.

Polonia.wp.pl na stałe współpracuje z ważnymi polonijnymi mediami - portalami internetowymi i prasą. Są to m.in.: mojawyspa.co.uk, emito.net, polskiexpress.ie, skandynawia.pl, scotland.pl, magazynpolonia.com.

Grupa Wirtualnej Polski zajmuje obecnie czwarte miejsce wśród najpopularniejszych polskich serwisów (64,40% zasięg). Przyciągając ponad 10,8 mln użytkowników (Megapanel PBI/Gemius, październik 2009) WP jest portalem nr 2 w Polsce ustępując jedynie Grupie Onet (12,4 mln real users i 73,6% zasięg).

Źródło: WP