WOŚP: 10 najlepszych aukcji

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 18., przestaje więc być nastolatką i zaczyna dorosłe życie. Jubileuszowe będą też wzbudzające co roku dużo emocji aukcje na rzecz Orkiestry, bowiem współpraca WOŚP z Allegro trwa już 10 lat.

WOŚP: 10 najlepszych aukcji

Aukcje.wosp.org.pl - ten adres od lat znają wszyscy, którzy wspierają inicjatywę Jurka Owsiaka. Co roku trafiają tutaj najbardziej niezwykłe aukcje jakie można spotkać na Allegro. Cieszące się one dużym zainteresowaniem i przynoszą konkretne wsparcie charytatywnej akcji Jurka Owsiaka.

Tegoroczne licytowanie rozpoczęło się już w grudniu i potrwa aż do lutego. Wtedy zakończą się wszystkie aukcje i wówczas będzie wiadomo, jaką kwotę udało się uzyskać. W ubiegłym roku było to prawie 2 120 000 zł. W sumie przez wszystkie lata aukcje zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą ponad 8 mln zł.

Licytowanie na szczytny cel, jakim jest ratowanie zdrowia i życia dzieci sprawia, że wystawiane są nie tylko przedmioty, jakie można znaleźć na zwykłych aukcjach, do których są przyzwyczajeni użytkownicy Allegro. Z jednej strony aukcje dla WOŚP można potraktować jako ciekawą giełdę pomysłów co można sprzedać. Jednak z drugiej strony jest to wyraźny znak, że w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaangażowani są nie tylko zwykli ludzie, ale też firmy oraz instytucje a nawet różne służby, jak na przykład policja czy rady miejskie.

Najciekawsze tegoroczne aukcje

1. Album z ekskluzywnymi zdjęciami i autografem Madonny

Album wydany podczas pamiętnej trasy koncertowej, gdy artystka po raz pierwszy gościła w Polsce. Kontrowersje wzbudzał wówczas termin koncertu, przypadający na święto kościelne. Zdjęcia pochodzące z ekskluzywnej sesji zdjęciowej powinny wzbudzić równie duże emocje.

Odwiedź stronę aukcji!

WOŚP: 10 najlepszych aukcji

2. Mercedes G - samochód przekazany przez Mateusza Damięckiego

Mercedes jest znany jako producent luksusowych limuzyn, ale klasa G to najprawdziwsza terenówka do przedzierania się przez błoto i chaszcze. Aktor Mateusz Damięcki wziął udział tym samochodem w wyprawie na Syberię, teraz przekazał auto na licytację.

Odwiedź stronę aukcji!

WOŚP: 10 najlepszych aukcji

3. Buick Riviera 1964 r.

Na tej aukcji powinni tłumnie stawić się miłośnicy amerykańskiej motoryzacji i krążowników szos. Samochód jest sprawny, choć nie przeznaczony do codziennej eksploatacji. Auto było democarem serwisów otoMoto.pl i motoAllegro

Odwiedź stronę aukcji!

WOŚP: 10 najlepszych aukcji

4. Zostań pilotem F-16!

Możesz wylicytować udział w jednodniowym szkoleniu dla pilotów samolotu F-16 "Jastrząb" w 31.Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu - Krzesinach. Przed przystąpieniem do licytacji warto pamiętać, że zwycięzca aukcji jest zobowiązany do przestrzegania i dostosowania się do wszelkich procedur wojskowych związanych z pobytem w bazie lotniczej. Nie uda się też zapewne zobaczyć w działaniu ani grama z prawie 10 tys. kilogramów uzbrojenia, jakie może unieść najnowocześniejszy myśliwiec na wyposażeniu polskiego lotnictwa.

Odwiedź stronę aukcji!

WOŚP: 10 najlepszych aukcji

5. Rondo w Jaworznie

Przedmiotem licytacji jest nie tyle samo rondo, co możliwość wymyślenia mu nazwy. Będzie ona obowiązywać przez rok, do następnego Finału WOŚP. To doskonała okazja dla osób, które chcą zostać sławne w Jaworznie.

Odwiedź stronę aukcji!

WOŚP: 10 najlepszych aukcji
10 lat współpracy Allegro i Fundacji WOŚP - ciekawostki aukcyjne:
  • X Finał 2002 "Śmigłowiec Mi-2" - 75 000 zł
  • XI Finał 2003 "Gitara Rogera Watersa z autografem" - 42 100 zł
  • XII finał 2004 "Real Madryt piłka i flaga klubowa" - 60 000 zł
  • XIII finał 2005 "Tramwaj przegubowy. Całkiem sprawny!!!" - 20 100 zł
  • XIV finał 2006 "Anielska Krowa" 40 101 zł
  • XV finał 2007 "Land Rover EvoDakar - samochód terenowy" - 123 100 zł
  • XVII finał 2009 "Porsche 987 Boxster od Agaty Kuleszy" - 255 000 zł