WLAN na warszawskiej Starówce

Firmy Old Town Apartments i GTS umożliwią bezpłatne korzystanie z bezprzewodowego dostępu do internetu na rynku Starego Miasta w Warszawie.

GTS zawarła umowę w tej sprawie z firmą Old Town Apartments (OTA), zajmującą się krótkoterminowym wynajmem apartamentów. Usługa ma zostać udostępniona już pod koniec marca br. W ramach porozumienia OTA dostarczy stacje WLAN (802.11b) natomiast GTS łącze internetowe o przepustowości 2 Mb/s.

"OTA zawarła porozumienie z GTS na rok. Zakładamy, że w przypadku gdy projekt będzie cieszył się powodzeniem będziemy rozmawiali o jego przedłużeniu. Projekt nie jest prowadzony jako działalność komercyjna – bardziej zależy nam na uatrakcyjnieniu miejsca. OTA specjalizuje się w wynajmie krótkoterminowym apartamentów i korzystając z dobrej współpracy z GTS postanowiliśmy zrealizować wspomniany projekt. Dostęp do internetu od strony użytkownika będzie zdecydowanie bezpłatny, najwyżej na stronie www, przez którą dostęp ten będzie regulowany, będziemy umieszczać reklamy w formie banerów - mówi Dominik Granada - szef marketingu w Old Town Apartments.