W sieci coraz tłoczniej

Z raportu opracowanego przez firmę Caspian Networks wynika, że liczba użytkowników Internetu rośnie ostatnio najszybciej w historii sieci.

Z raportu opracowanego przez firmę Caspian Networks wynika, że liczba użytkowników Internetu rośnie ostatnio najszybciej w historii sieci. Zdaniem analityków firmy, w ciągu ostatniego roku (od kwietnia 2000 r. do kwietnia 2001 r.) tzw. traffic (czyli ruch w Internecie) zwiększył się czterokrotnie.

Raport opracowano na podstawie danych dostarczonych firmie przez 19 największych światowych dostawców usług internetowych. Zdaniem Lawrence’a Robertsa, przedstawiciela Caspian Networks, obserwujemy właśnie największy w historii przyrost liczby użytkowników Internetu: ”Z naszych obliczeń wynika, że traffic podwaja się obecnie co pół roku. To znacznie szybciej niż jeszcze 4 lata temu – wtedy liczba internautów zwiększała się 2,8 razy rocznie” - mówi L. Roberts.

Według ekspertów, przyczyną tak gwałtownego zwiększenia ruchu w Internecie jest coraz powszechniejsze wykorzystywanie sieci (głównie poczty elektronicznej) przez duże firmy. Z szacunków Caspian Networks wynika, że 80% jest generowane przez wielkie korporacje.