Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

W obawie przed zamachami wyłączają komórki

New Jersey/New York Port Authority, instytucja zarządzająca mostami i tunelami w Nowym Jorku, zdecydowała o wyłączeniu zainstalowanych w nowojorskich tunelach anten telefonii komórkowej - informuje Reuters. To konsekwencja zamachów w Londynie - Amerykanie obawiają się, że telefony mogą posłużyć do odpalenia bomb podłożonych na głównych szlakach komunikacyjnych.

Z 'komórek' nie można obecnie korzystać w tunelach łączących Manhattan z New Jersey, Queens oraz Brooklynem - "W związku z zamachami w Londynie zdecydowaliśmy się podjąć odpowiednie środki ostrożności i wyłączyć anteny telefonii komórkowej. Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa" - poinformował Tony Ciavolella, rzecznik Port Authority.

Według brytyjskiej policji, bomby, które eksplodowały w londyńskim metrze oraz autobusach wyposażone były w zapalniki czasowe. Nie można jednak zapominać o fakcie, że ładunki wybuchowe podłożone w marcu ubiegłego roku w Madrycie odpalane były właśnie za pomocą telefonów komórkowych (dzięki temu, że jeden z nich nie wybuchł, udało się 'namierzyć' jednego z zamachowców).