Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

W USA króluje broadband

W lipcu po raz pierwszy w historii w USA więcej internautów korzystało z łącz szerokopasmowych niż z połączeń typu dial-up - informuje firma analityczna NetRatings. Z danych firmy wynika, że z broadbandu korzysta obecnie 63 mln Amerykanów - czyli 51% tamtejszych internautów.

NetRatings donosi również, że w ciągu ostatniego roku (od lipca 2003 r.) ogólna liczba internautów wzrosła w USA o niecałe 10% - do 124 mln. Wyraźniejszy był w tym czasie wzrost liczby osób korzystających z dostępu szerokopasmowego - w lipcu 2003 r. 'broadbandowcy' stanowili 38% amerykańskich internautów, zaś teraz liczba ta wynosi 51%.

Zdaniem analityków, do wzrostu popularności szerokopasmowego dostępu do Internetu w USA przyczyniły się liczne promocje, przygotowane przez dostawców usług internetowych oraz rosnąca liczba użytkowników serwisów muzycznych i filmowych (do komfortowego korzystania z nich niezbędne jest 'szerokie pasmo').