W Rosji najszybszy wzrost liczby internautów

Liczba internautów w Europie wynosi niemal 227 mln, to o ponad 10 mln użytkowników więcej niż w ubiegłym roku- wynika z opublikowanych wczoraj badań comScore nt. populacji europejskich internautów.

Dokładne badanie przeprowadzono w 16 krajach europejskich we wrześniu 2007 r. Całościowa liczba internautów opiera się również na szacunkowych wyliczeniach w pozostałych krajach, które nie brały udziału w badaniu (np. Polska).

W ciągu roku zanotowano 5% wzrost internautów w całej Europie. Najszybciej przybywa użytkowników w takich krajach jak Rosja (wzrost o 23%), Hiszpania (18%) oraz Irlandia (16%). Najmniej internautów przybyło w Portugalii (0%), Włoszech (1%) oraz Holandii (3%).

Największą liczbę internautów- prawie 33,2 mln osób- mają Niemcy, a tuż za nimi plasuje się Wielka Brytania z liczbą 32,2 mln użytkowników. W sumie oba kraje stanowią 29% całej internetowej populacji Europy.

W Rosji najszybszy wzrost liczby internautów

82% wszystkich Holendrów korzystało z internetu we wrześniu b.r.- to najlepszy wynik w całej Europie. Wśród kolejnych krajów, notujących najwyższy stopień penetracji internetu, znalazły sie państwa skandynawskie: Szwecja (73%), Dania i Norwegia (po 72%) oraz Finlandia (66%).

- Wiele krajów w Europie wciąż notuje fenomenalny wzrost liczby osób korzystających z internetu. Jednak internauci w Rosji, gdzie ich najszybciej przybywa, to wciąż zaledwie 12% całej populacji- zauważa Bob Ivins z comScore.

Źródło: comScore