W Internecie bez zmian

TNS OBOP opublikował sierpniowe wyniki badania Interbus.

Badanie przeprowadzono na próbce 2268 osób powyżej 15 roku życia. 20,5% respondentów zadeklarowało, że w okresie objętym badaniem miało dostęp do Internetu. 15% respondentów stwierdziło ponadto, że posiada dostęp i korzysta z sieci. 14% (308 osób) zostało zakwalifikowanych jako internauci – definicja TNS OBOP zakłada, że są to osoby, które przynajmniej raz w miesiącu korzystają z Internetu.

W rankingu portali sytuacja bez zmian. Nie zagrożone we wszystkich kategoriach są pierwsze pozycje Onetu i Wirtualnej Polski. W ostatnim miesiącu respondenci najczęściej korzystali z Onetu (49% wskazań) i WP (27%). Pozostałe serwisy uzyskały w tej kategorii poniżej 5% wskazań.

W sierpniu 54% badanych internautów stwierdziło, że kiedykolwiek korzystało z Onetu, a 41% z WP. Miejsca w czołówce rankingu w tej kategorii zajęły także Interia (14%), Gazeta.pl (11%) oraz Panorama Firm (8%).

Spontaniczną znajomość marki Onet potwierdziło 60% badanych internautów, a WP – 50%. Kolejne polskie portale uzyskały odpowiednio: 19% - Interia, 11% - Arena i 11% - Ahoj. Pozostałe portale otrzymały poniżej 10% wskazań badanych użytkowników Internetu.

Wspomaganą znajomość WP wykazało 89%, a Onetu – 87% internautów. To jedyna kategoria, w której gdański portal wyprzedza Onet. Sytuacja taka utrzymuje się już zresztą od dawna. 52% respondentów użytkowników Internetu wskazało przy pomocy ankietera Interię, 44% - Arenę, 30% - Ahoj, a 32% - Interię.