Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Vobis odświeża e-sklep

Firma Vobis zaprezentowała nową wersję swojego sklepu internetowego. Przy okazji ujawniono także, że obroty sklepu w porównaniu z 2009 r. wzrosły o 30 proc.

Wprowadzenie nowej wersji serwisu planowano już od dawna - decyzja o przyspieszeniu prac zapadła kilka tygodni temu. Za nowy design i projekt odpowiada wrocławska firma Ideacto.

"Punktem wyjścia było głębokie przekonanie, że sklep internetowy to kluczowy obszar naszej działalności handlowej. Mamy powody do zadowolenia, bo w porównaniu z rokiem 2009, obroty Vobis.pl wzrosły o ponad 30 procent (dane za okres do listopada 2010)" - tłumaczy Adam Rzepkowski, Dyrektor e-Commerce w Vobis SA.

Jak wynika z raportu E-commerce 2010 (autorstwa Internet Standard) w 2009 r. przychody sklepu Vobis.pl wyniosły 23,5 mln zł.

W nowym serwisie zmieniono m.in. sposób prezentowania kategorii produktów i wyeksponowano wprowadzoną niedawno ofertę dla biznesu. Rozbudowano także sekcję poświęconą usługom posprzedażowym (które Vobis ostatnio silnie promuje), wprowadzono moduł z poradami ekspertów, a także zmodernizowano system wyszukiwania i porównywania produktów.

Vobis odświeża e-sklep

Nowa wersja sklepu.

Przedstawiciele Vobis podkreślają, że w nowym e-sklepie pojawiły się dodatkowe narzędzia, przydatne szczególnie klientom planującym zakup sprzętu w którymś z tradycyjnych sklepów Vobis Digital (chodzi tu m.in. o dane o dostępności danego produktu w wybranym salonie czy możliwość zdefiniowania "swojego" sklepu).

"Nowa wersja sklepu, to jeszcze tzw. beta, już dostępna publicznie, bo chcemy zebrać niezwykle cenne dla nas opinie na temat wprowadzanych zmian i posłuchać sugestii użytkowników. Liczymy, że już w styczniu 2011 nowy sklep internetowy Vobis.pl, będzie działał bezbłędnie i oficjalnie zadebiutuje w sieci" - tłumaczy Adam Rzepkowski.

Vobis odświeża e-sklep

"Stara" wersja sklepu.