Vobis odświeża e-sklep

Firma Vobis zaprezentowała nową wersję swojego sklepu internetowego. Przy okazji ujawniono także, że obroty sklepu w porównaniu z 2009 r. wzrosły o 30 proc.

Wprowadzenie nowej wersji serwisu planowano już od dawna - decyzja o przyspieszeniu prac zapadła kilka tygodni temu. Za nowy design i projekt odpowiada wrocławska firma Ideacto.

"Punktem wyjścia było głębokie przekonanie, że sklep internetowy to kluczowy obszar naszej działalności handlowej. Mamy powody do zadowolenia, bo w porównaniu z rokiem 2009, obroty Vobis.pl wzrosły o ponad 30 procent (dane za okres do listopada 2010)" - tłumaczy Adam Rzepkowski, Dyrektor e-Commerce w Vobis SA.

Jak wynika z raportu E-commerce 2010 (autorstwa Internet Standard) w 2009 r. przychody sklepu Vobis.pl wyniosły 23,5 mln zł.

W nowym serwisie zmieniono m.in. sposób prezentowania kategorii produktów i wyeksponowano wprowadzoną niedawno ofertę dla biznesu. Rozbudowano także sekcję poświęconą usługom posprzedażowym (które Vobis ostatnio silnie promuje), wprowadzono moduł z poradami ekspertów, a także zmodernizowano system wyszukiwania i porównywania produktów.

Vobis odświeża e-sklep

Nowa wersja sklepu.

Przedstawiciele Vobis podkreślają, że w nowym e-sklepie pojawiły się dodatkowe narzędzia, przydatne szczególnie klientom planującym zakup sprzętu w którymś z tradycyjnych sklepów Vobis Digital (chodzi tu m.in. o dane o dostępności danego produktu w wybranym salonie czy możliwość zdefiniowania "swojego" sklepu).

"Nowa wersja sklepu, to jeszcze tzw. beta, już dostępna publicznie, bo chcemy zebrać niezwykle cenne dla nas opinie na temat wprowadzanych zmian i posłuchać sugestii użytkowników. Liczymy, że już w styczniu 2011 nowy sklep internetowy Vobis.pl, będzie działał bezbłędnie i oficjalnie zadebiutuje w sieci" - tłumaczy Adam Rzepkowski.

Vobis odświeża e-sklep

"Stara" wersja sklepu.