VoIP w odtwarzaczu MP3

Na zakończonych wczoraj w Hannoverze targach CeBIT 2005 zaprezentowano wiele ciekawych gadżetów ze świata cyfrowych urządzeń przenośnych. Jednym z nich jest odtwarzacz MP3 firmy Ezmax, umożliwiający także wykonywanie rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu.

Odtwarzacz EZMP2004X wyposażony jest w odpowiednie oprogramowanie, dzięki któremu - po podłączeniu urządzenia do komputera przez port USB 2.0 - możliwe jest wykonywanie zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych połączeń za pomocą wbudowanego w mikrofonu.

EZMP2004X podłączony do 'peceta' rozpoznawany jest przez system jako dodatkowy, zewnętrzny dysk. Podwójne kliknięcie myszką w jego ikonę uruchamia aplikację do rozmów VoIP. Posiadacz urządzenia będzie jednak musiał subskrybować usługę VoIP u wybranego dostawcy.

Oprogramowanie, z którego korzysta odtwarzacz, działa tylko z systemem Windows 2000 lub nowszym. Wprowadzenie wersji kompatybilnej z platformą Macintosh znajduje się na razie w planach producenta.

Urządzenie odtwarza pliki MP3, WMA, ASF i OGG. Użytkownik ma także do dyspozycji dyktafon i tuner FM, a informacje odczytuje na dwukolorowym wyświetlaczu OLED o rozdzielczości 128 x 64 piksele.

EZMP2004X do przechowywania plików wykorzystuje moduły pamięci typu flash - 256 i 512 MB oraz 1 GB. W zależności od pojemności pamięci, cena odtwarzacza będzie wynosić od 150 do 220 USD. Do sprzedaży trafi w maju tego roku.

Więcej informacji na stronie producenta.