Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

VoIP działa w Veracompie

Krakowski Veracomp wdrożył w swoich centralach, biurach spółki-córki Multioffice oraz 9 biurach handlowych w kraju rozwiązanie VoIP.

Z systemu korzysta obecnie 170 osób w Veracompie, do jego instalacji wykorzystano sprzęt Oki Systems. Telefonia internetowa ma zdecydowanie obniżyć koszty konsultacji telefonicznych tego specjalizowanego dystrybutora – połączenia międzymiastowe będą realizowane po cenach rozmowy lokalnej. Partnerzy handlowi prowadzący rozmowę z konsultantem na przykład we Wrocławiu mogą być przekierowani do biura krakowskiego, a połączenie będzie realizowane nadal w taryfie lokalnej.

“Kodeki, które zastosowała firma Oki Systems w swoich bramkach umożliwiają kodowanie rozmów w taki sposób, że pasmo zajmowane przez jedną rozmowę nie przekracza 8 kb. Wdrożenie systemu telefonii internetowej nie wpłynęło więc na jakość ruchu w sieci. System został uruchomiony na wykorzystywanej dotychczas sieci korporacyjnej bez potrzeby powiększania jej przepustowości. Wszystkie bramki są zarządzane i konfigurowane z krakowskiej centrali firmy.” - poinformował ponadto Andrzej Wojnar, kierownik działu IT w Veracomp.

System VoIP w Veracomp został w całości opracowany i wdrożony przez jej własny dział IT. Krakowska spółka jest zarazem wyłącznym dystrybutorem zastosowanych rozwiązań VoIP Oki w Polsce, w tym szkoleń.