Vivex Investment zainwestuje w Spryciarze.pl

Założyciele serwisu Spryciarze.pl pozyskali finansowanie na dalszy rozwój projektu. Inwestycji dokonała spółka zależna od Vivex Investment - grupy inwestycyjnej działającej na rynku IT i nowych technologii.

Spryciarze.pl to sieciowy poradnik video, pokazujący jak radzić sobie z różnymi codziennymi problemami. Portal został uruchomiony w marcu 2008 przez dwóch studentów z Zielonej Góry.

Serwis Spryciarze.pl został zauważony przez inwestora podczas X spotkania Barcamp, gdzie serwis uzyskał tytuł najciekawszego polskiego start-up'u.

"Pozyskane od inwestora finansowego środki mamy zamiar przeznaczyć na rozwój techniczny projektu - obecnie trwają prace nad nową odsłoną serwisu i wprowadzeniem kolejnych funkcjonalności. Planujemy również przeniesienie portalu na nowe, mocniejsze serwery. Pieniądze przeznaczymy także na zwiększenie zatrudnienia oraz wynajem i organizację biura" - powiedział Marcin Radziwoń, prezes Spryciarze.pl. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Vivex Investment zainwestuje w Spryciarze.pl

http://www.spryciarze.pl/

Spryciarze.pl to pierwsza inwestycja funduszu Vivex Investment w Polsce. "Jesteśmy przekonani, że odniesiony już na rynku polskim sukces portalu będzie powtórzony na rynkach wschodnich - ukraińskim i rosyjskim. Ekspansja zagraniczna jest bowiem jednym ze strategicznych celów, jaki stawiamy sobie w związku z tą inwestycją." - mówi Borys Drajczyk, project manager Vivex Investment. Borys Drajczyk dołączył do składu Rady Nadzorczej Spryciarze.pl.

Grupa kapitałowa Vivex Investment działa od 6 miesięcy i składa się z firm działających na rynku polskim oraz ukraińskim. Grupa zajmuje się inwestycjami typu venture capital oraz seed capital.

W portfolio grupy znajdują się takie serwisy jak Spryciarze.pl oraz ukraińskie mapia.com.ua (lokalizator internetowy) i portal seepla.net, a także agencja interaktywna Mouse Internet Media.